ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ ο Νιάρχος στο 4-4 της Ζλάτε Μοράβτσε με την Ντούκλα

YOUTUBE

Ο Γιάννης Νιάρχος συνεχίζει να σκοράρει για τη Ζλάτε, αυτήν τη φορά στο 4-4 με αντίπαλο την Ντούκλα Μπρίστριτσα για το πρωτάθλημα Σλοβακίας.

Ο Γιάννης Νιάρχος ήταν καθοριστικός στην επιστροφή από τρία γκολ πίσω της Ζλάτα Μοράβτσε στο χορταστικό 4-4 κόντρα στην Ντούκλα Μπίστριτσα για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σλοβακίας.

Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο 77' με πανέμορφη κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, μειώνοντας σε 3-4 για τους γηπεδούχους, που βρήκαν γκολ και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων για την ισοπαλία.

Ο Νιάρχος έφτασε τα τέσσερα γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος.

Στους υπόλοιπους Έλληνες της κατηγορίας, η πρωτοπόρος Ντουνάισκα Στρέντα επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 της Τρέντσιν (που ολοκλήρωσε το παιχνίδι με οκτώ παίκτες), με τον Σπύρο Ρισβάνη να αγωνίζεται σε όλο το παιχνίδι.

Από εκεί και πέρα, ο Πολυδεύκης Βολανάκης ήταν εκτός αποστολής στη νίκη της Ζέμπλιν κόντρα στη Ζίλινα με 3-2 και ο Κυριάκος Σαββίδης στη νίκη της Σπάρτακ Τρνάβα κόντρα στη Σκάλιτσα.