ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σκόραρε και αποβλήθηκε ο Μπακαμπού στην ισοπαλία της Λαϊκής Δημοκρατίας του Κονγκό με τη Μαυριτανία

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού σκόραρε ξανά για τη Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό κόντρα στη Μαυριτανία και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 59'. Έπαιξε σε όλο το ματς ο Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού πέτυχε ένα ακόμα γκολ για τη Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό κόντρα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μαυριτανία, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Ο 31χρονος φορ του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή στο ένατο λεπτό και ο Σουεΐντ ισοφάρισε στο 57'. Ο Αμπουμπακάρ Καμαρά του Άρη έπαιξε βασικός σε όλο το 90λεπτο. Αυτό το αποτέλεσμα δεν βόλεψε κάποια από τις δύο ομάδες, καθώς αμφότερες είναι εκτός τροχιάς πρόκρισης, πίσω από Γκαμπόν και Σουδάν.