BUNDESLIGA

Γκλάντμπαχ - Μάιντς 1-1: Ισοπαλία καταδίκη για το κυνήγι της Ευρώπης

Ο Μπριν Εμπολό πανηγυρίζει γκολ της Γκλάντμπαχ κόντρα στην Μπάγερν στο Κύπελλο Γερμανίας | 27 Οκτωβρίου 2021 @2021 MARTIN MEISSNER/AP IMAGES

Γκλάντμπαχ και Μάιντς αλληλοεξουδετερώθηκαν και με το 1-1 έμειναν πολύ μακριά από κάθε ευρωπαϊκό πλασάρισμα στην Bundesliga.

Η Γκλάντμπαχ κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο, η Μάιντς στο 2ο και τελικά το 1-1 στο "Μπορούσια Παρκ" δεν βόλεψε κάποια από τις δύο ομάδες, που στην 28η αγωνιστική της Bundesliga έμειναν πολύ πίσω στο κυνήγι της Ευρώπης.

Η Μπορούσια έχασε ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά μέχρι ο Μπριλ Εμπολό να κάνει το 1-0 στο 33ο λεπτό. Η εικόνα άλλαξε άρδην στο 2ο μέρος, με τους παίκτες του Μπο Σβένσον να παίρνουν τα ηνία και να δοκιμάζουν τα αντανακλαστικά του Γιαν Ζόμερ. Έχασαν δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες, η μία στα τελευταία λεπτά και τελικά περιορίστηκαν στο γκολ του Καρίμ Ονισίγουο στο 73'.