ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Γιουβέντους: Ο Βλάχοβιτς χρειάστηκε μόλις 13 λεπτά για το παρθενικό του γκολ

PRINT SCREEN GLOMEX/YOUTUBE

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς έδειξε με το καλημέρα για το ποιο λόγο η Γιουβέντους τίναξε τη μπάνκα στον αέρα για τον αποκτήσει, με τον Σέρβο να αξιοποιεί ασίστ του Ντιμπάλα στο 13ο λεπτό του ματς με την Βερόνα για να πετύχει το πρώτο του μπιανκονέρο γκολ.

Η Γιουβέντους συμφώνησε να δώσει 75 εκατομμύρια ευρώ στην Φιορεντίνα για να τον κάνει δικό της στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο και ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άρχισε ήδη την απόσβεση, καθώς σκόραρε στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της βέκια σινιόρα.

Το έκανε μάλιστα μετά από μόλις 13 λεπτά αγώνα στην αναμέτρηση με την Βερόνα στο Τορίνο για την 23η αγωνιστική της Serie A, με τον Σέρβο μπόμπερ να δέχεται ασίστ του Ντιμπάλα και να νικάει με ψηλοκρεμαστό πλασέ τον Μοντιπό για το 1-0.

Συνολικά, αυτό ήταν το 18ο γκολ του στη φετινή Serie A μετά από τα 17 που πέτυχε με τη φανέλα της Φιορεντίνα, με τον μοναδικό που έχει σημειώσει περισσότερα στα πέντε κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα να είναι ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι με την Μπάγερν (24).