SERIE A

Γιουβέντους - Κάλιαρι 2-0: Καθάρισε με δύο γκολ ο Κριστιάνο Ρονάλντο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε δύο γκολ στη νίκη της Γιουβέντους επί της Κάλιαρι
Οι παίκτες της Γιουβέντους πανηγυρίζουν το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο MARCO ALPOZZI/LAPRESSE VIA AP

Η Γιουβέντους νίκησε 2-0 την Κάλιαρι με δύο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο - έφτασε τα οκτώ και έπιασε στην κορυφή τον Ιμπραχίμοβιτς - και συνεχίζει να βάζει πίεση στη Μίλαν. (VIDEOS)

Η Γιουβέντους υποδέχτηκε το βράδυ του Σαββάτου στο Τορίνο την Κάλιαρι κι επέστρεψε στις νίκες αφήνοντας πίσω της την ισοπαλία με τη Λάτσιο πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος για τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων.

Για τους μπιανκονέρι καθάρισε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της Γηραιάς Κυρίας. Έφτασε τα οκτώ και έπιασε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ των Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς.

Η Γιουβέντους παραμένει στο -1 από τη Μίλαν - δοκιμάζεται την Κυριακή στο Σαν Πάολο από τη Νάπολι - και βάζει πίεση στους ροσονέρι.

Άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με εξαιρετική ατομική προσπάθεια, καθώς ελίχθηκε και με το δεξί νίκησε τον Κράνιο.

Ο CR7 ήταν αυτός που στο 42ο λεπτό μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Κουαδράδο και την πρώτη κεφαλιά του Ντεμιράλ, βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι κι έκανε το 0-2.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Αντρέα Πίρλο): Μπουφόν, Κουαδράδο, Ντεμιράλ, Ντε Λιχτ, Ντανίλο, Αρτούρ, Ραμπιό, Μπερναρντέσκι, Κουλουσέβσκι, Μοράτα, Ρονάλντο.

ΚΑΛΙΑΡΙ (Εουζέμπιο ντι Φραντσέσκο): Κράνιο, Πιζακάνε, Βαλούκιεβιτς, Κλάβαν, Τριπαντέλι, Μάριν, Ρογκ, Τζάπα, Ζοάο Πέδρο, Ουνά, Σιμεόνε.