ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ

Γαλατάσαραϊ: Ο Μαρκάο γρονθοκόπησε συμπαίκτη του σε αγώνα πρωταθλήματος και αποβλήθηκε

TWITTER

Ο Μαρκάο της Γαλατάσαραϊ άρχισε να γρονθοκοπεί για άγνωστο λόγο συμπαίκτη του σε αγώνα πρωταθλήματος.

Μία περίεργη σκηνή εκτυλίχθηκε στην αναμέτρηση της Γαλατάσαραϊ με την Γκιρεσούνσπορ, για την 1η αγωνιστική της Süper Lig.

Στο 63ο λεπτό κι ενώ ο αγώνας είχε διακοπεί για μία στημένη φάση, ο Μαρκάο άρχισε να σπρώχνει τον συμπαίκτη του στη Γαλατάσαραϊ Κερέμ Ακτούρκογλου. Δύο συμπαίκτες του και ένας αντίπαλος έσπευσαν να συγκρατήσουν τον Βραζιλιάνο αμυντικό, ο οποίος για άγνωστο λόγο μέχρι στιγμής ξέσπασε εναντίον του Τούρκου επιθετικού.

Ο διαιτητής απέβαλε τον Μαρκάο, ο οποίος ανήκει στη Γαλατάσαραϊ από τα μέσα της σεζόν 2018-2019 και έχει ξεπεράσει τις 100 συμμετοχές με το σύλλογο.

Η Γαλατάσαραϊ δεν επηρεάστηκε από αυτό το συμβάν, πάντως, κρατώντας το υπέρ της 2-0 που είχε διαμορφωθεί από το 1ο ημίχρονο.