EUROPA LEAGUE

Φράιμπουργκ - Ολυμπιακός: Ο Γκρέγκοριτς εκτέλεσε με κεφαλιά τον Πασχαλάκη και αύξησε το αβαντάζ των Γερμανών

PRINT SCREEN

Ο Γκρέγκοριτς αποδείχτηκε δήμιος για τον Ολυμπιακός με το καλημέρα της αναμέτρησης των πρωταθλητών Ελλάδας στην έδρα της Φράιμπουργκ, με τον έμπειρο φορ να κάνει και το 2-0 της ομάδας του Στράιχ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Το ματς στο Φράιμπουργκ άρχισε εφιαλτικά για τον Ολυμπιακό αφού δέχτηκε γκολ μόλις στο 3ο λεπτό από τον Γκρέγκοριτς, που κέρδισε κατά κράτος στη μονομαχία του τον Ρέτσο, ενώ η κατάσταση έγινε ακόμη χειρότερη στη συνέχεια.

Συγκεκριμένα στο 8ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να κάνουν δύο τα τέρματά τους με τον ίδιο σκόρερ, που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την ολιγωρία στην άμυνα των ερυθρολεύκων.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντόαν από τα αριστερά, ο Αυστριακός διεθνής επιθετικός πήδηξε στο ύψος της μικρής περιοχής και νίκησε με κεφαλιά τον Πασχαλάκη, για να δώσει έτσι ένα τεράστιο αβαντάζ στην ομάδα του για τη νίκη και την πρόκριση στα νοκ-άουτ του Europa League.