NATIONS LEAGUE

Μολδαβία - Ελλάδα: Με γκολάρα Φορτούνη το 0-1

Ο Κώστας Φορτούνης πανηγυρίζει το τέρμα του στο Μολδαβία - Ελλάδα
Ο Κώστας Φορτούνης πανηγυρίζει το τέρμα του στο Μολδαβία - Ελλάδα EUROKINISSI

Ο Κώστας Φορτούνης άνοιξε το σκορ για την Εθνική Ελλάδας με κεραυνό εκτός περιοχής στο 32ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με την αντίστοιχη της Μολδαβίας. (VIDEO)

Η Εθνική Ελλάδας φιλοξενήθηκε το βράδυ της Κυριακής (15/11) στο Κισινάου από την αντίστοιχη της Μολδαβίας για την προτελευταία αγωνιστική του Nations League και το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό.

Ο Κώστας Φορτούνης στην 50ή του συμμετοχή, πήρε την μπάλα από τον Τάσο Μπακασέτα και με κεραυνό εκτός περιοχής νίκησε τον πρωην τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, Στάνισλαβ Ναμάσκο, ανοίγοντας το σκορ. Δείτε την γκολάρα του Φορτούνη για το 0-1 στο Μολδαβία - Ελλάδα:

Ο Κώστας Φορτούνης είχε και την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στην αναμέτρηση, αλλά ο Ναμάσκο στο 10ο λεπτό απομάκρυνε σε κόρνερ:

Φορτούνης και Μπακασέτας συνεργάστηκαν και στο δεύτερο γκολ της Εθνικής στο Κισινάου. Ο πρώτος από αριστερά εντός περιοχής έδωσε την ασίστ και ο δεύτερος με εξαιρετικό τελείωμα με το αριστερό έκανε το 0-2.