FOOTBALL LEAGUE

Football League: Νίκες για Βέροια, Ολυμπιακό Βόλου, Καβάλα, ισοφαρίστηκε στο τέλος η Καλλιθέα

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση ανάμεσα σε Καλλιθέα και Σαντορίνη για την Football League.
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση ανάμεσα σε Καλλιθέα και Σαντορίνη EUROKINISSI SPORTS

Τους έξι πόντους στον βόρειο όμιλο της Football League έφτασαν Βέροια, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα, ενώ στον νότιο όμιλο 1-1 αναδείχθηκαν Καβάλα και Σαντορίνη με γκολ των φιλοξενούμενων στο φινάλε.

Την Τετάρτη (31/3) συνεχίστηκε η Football League με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής. Τη δεύτερη της νίκη πανηγύρισε η Βέροια, η οποία επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου με το γκολ του Πασά στο 29' για τον βόρειο όμιλο. Στους έξι πόντους βρίσκεται και ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος πήρε το διπλό επικρατώντας της Κοζάνης 3-1. Η Καβάλα σημείωσε επίσης δεύτερο τρίποντο, καθώς νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 0-1.

Την πρώτη του νίκη στην κατηγορία πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε 2-0 του Πιερικού χάρη σε γκολ του Γεωργιάδη στο 45ο και στο 48ο λεπτό.

10. Απόλλων Πόντου 0

Καμία ομάδα στον νότιο όμιλο δεν κατάφερε να φτάσει τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Η Καλλιθέα κρατούσε τη νίκη κόντρα στη Σαντορίνη χάρη στο γκολ του Μουσταφίδη στο 32ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ζουρούδη στο 90+1'.

Τους τέσσερις πόντους έφτασε η Καλαμάτα, η οποία πήρε το διπλό επικρατώντας 2-0 του Ασπρόπυργου. Η Επισκοπή ήταν επίσης νικηφόρα, αφού με γκολ του Λίμα στο 38' νίκησε στον Αστέρα Βλαχιώτη.

Ο Ιάλυσος επικράτησε 2-0 του Αιγάλεω, ενώ ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Ρόδος και Νίκη Βόλου.