FOOTBALL LEAGUE

Football League: Οι δύο όμιλοι και το πρόγραμμα

Ο Λεωνίδας Λεουτσάκος κατά την κλήρωση του πρωταθλήματος Football League για τη σεζόν 2020/21
Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League για τη σεζόν 2020/21 EUROKINISSI

Δείτε τους δύο ομίλους (Βόρειο και Νότιο) αλλά και το πρόγραμμα της Football League, η οποία θα κάνει σέντρα το Σάββατο 7 και την Κυριακή 8 Νοεμβρίου.

Στα γραφεία της Θεμιστοκλέους το μεσημέρι της Πέμπτης (22/10) καταρτίστηκαν οι όμιλοι και διεξήχθη η κλήρωση για το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Football League (τρίτη τη τάξει εθνική κατηγορία).

Ο Βόρειος όμιλος απαρτίζεται από τις εξής ομάδες: ΑΕΠ Κοζάνης, Αλμωπός Αριδαίας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Καβάλα, Ολυμπιακός Βόλου, Πανσερραϊκός, Πιερικός και Τρίγλια.

Ο Νότιος όμιλος απαρτίζεται από τις εξής ομάδες: Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη, Ασπρόπυργος, Επισκοπή, Ιάλυσος, Καλαμάτα, Καλλιθέα, Νίκη Βόλου, Ρόδο και Σαντορίνη.

Η σεζόν κάνει σέντρα το Σάββατο 7 και την Κυριακή 8 Νοεμβρίου και η κανονική περίοδος θα διεξαχθεί σε 18 αγωνιστικές. Οι τέσσερις πρώτες του κάθε ομίλου παίζουν μεταξύ τους σε playoffs.

Δηλαδή ο 1ος, 2ος, 3ο και 4ος του Βορείου ομίλου θα παίξουν playoffs έξι αγωνιστικών (εντός και εκτός έδρας). Αντίστοιχα ο 1ος, 2ος, 3ος και 4ος του Νοτίου ομίλους σε playoffs έξι αγωνιστικών (εντός και εκτός έδρας).

Οι δύο πρώτοι της διαδικασίας των playoffs - τέσσερις συνολικά - θα προβιβαστούν στη Super League 2. Υποβιβάζονται στη Γ' Εθνική οι ομάδες που τερματίσουν στην 9η και 10η θέση κάθε ομίλου. Επίσης τέσσερις συνολικά (δύο από το Βόρειο και δύο από το Νότιο όμιλο).

Η Σαντορίνη θα χρησιμοποιεί ως έδρα το Αιγάλεω για τα εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική /10η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός

Βέροια – ΑΕΠ Κοζάνης

Καβάλα – Πανσερραϊκός

Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια

Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας

2η αγωνιστική/11η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Καβάλα

Βέροια – Απόλλων Πόντου

Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας

Πανσερραϊκός – Πιερικός

ΑΕΠ Κοζάνης – Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική/12η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Καβάλα

Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια

Πιερικός – Θεσπρωτός

Αλμωπός Αριδαίας –ΑΕΠ Κοζάνης

Τρίγλια – Πανσερραϊκός

4η αγωνιστική/13η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Τρίγλια

Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας

Καβάλα – Πιερικός

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου

ΑΕΠ Κοζάνης – Πανσερραϊκός

5η αγωνιστική/14η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Πιερικός

Θεσπρωτός – ΑΕΠ Κοζάνης

Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου

Τρίγλια – Καβάλα

Πανσερραϊκός – Βέροια

6η αγωνιστική/15η αγωνιστική

Βέροια – Θεσπρωτός

Καβάλα – ΑΕΠ Κοζάνης

Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός

Πιερικός – Τρίγλια

Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου

7η αγωνιστική/16η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου

Καβάλα – Βέροια

Τρίγλια – Απόλλων Πόντου

Πανσερραïκός – Αλμωπός Αριδαίας

ΑΕΠ Κοζάνης – Πιερικός

8η αγωνιστική/17η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Πανσερραïκός

Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα

Πιερικός – Βέροια

Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός

ΑΕΠ Κοζάνης – Τρίγλια

9η αγωνιστική/18η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός

Βέροια – Τρίγλια

Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας

Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου

Πανσερραïκός – Θεσπρωτός

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική /10η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω

Ρόδος – Επισκοπή

Ιάλυσος – Καλλιθέα

Αστέρας Βλαχιώτη – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Σαντορίνη – Καλαμάτα

2η αγωνιστική / 11η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ιάλυσος

Ρόδος – Νίκη Βόλου

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Καλαμάτα

Καλλιθέα – Σαντορίνη

Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

3η αγωνιστική / 12η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Ιάλυσος

Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος

Σαντορίνη – Αιγάλεω

Καλαμάτα – Επισκοπή

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Καλλιθέα

4η αγωνιστική / 13η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Ρόδος – Καλαμάτα

Ιάλυσος – Σαντορίνη

Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου

Επισκοπή – Καλλιθέα

5η αγωνιστική / 14η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Σαντορίνη

Αιγάλεω – Επισκοπή

Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Ιάλυσος

Καλλιθέα – Ρόδος

6η αγωνιστική /15η αγωνιστική

Ρόδος – Αιγάλεω

Ιάλυσος – Επισκοπή

Αστέρας Βλαχιώτη –Καλλιθέα

Σαντορίνη – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Καλαμάτα – Νίκη Βόλου

7η αγωνιστική / 16η

Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη

Ιάλυσος – Ρόδος

Ένωση Πανασπροπυργιακού – Νίκη Βόλου

Καλλιθέα – Καλαμάτα

Επισκοπή – Σαντορίνη

8η αγωνιστική / 17η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Καλλιθέα

Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος

Σαντορίνη – Ρόδος

Καλαμάτα – Αιγάλεω

Επισκοπή – Ένωση Πανασπροπυργιακού

9η αγωνιστική / 18η αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Επισκοπή

Ρόδος – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Ιάλυσος – Καλαμάτα

Σαντορίνη – Αστέρας Βλαχιώτη

Καλλιθέα – Αιγάλεω

TAGS FOOTBALL LEAGUE ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΑΙΓΑΛΕΩ ΡΟΔΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΒΑΛΑ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΕΛΛΑΔΑ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ