Final 4 Κ17: Ο Άρης στον τελικό, επικράτησε 3-0 της ΑΕΚ

Ο Άρης επιβλήθηκε 3-0 της ΑΕΚ στον πρώτο ημιτελικό του Final 4 του πρωταθλήματος Κ17 και προκρίθηκε στον τελικό.

Στον τελικό του πρωταθλήματος Κ17 προκρίθηκε ο Άρης. Οι κίτρινοι επικράτησαν στον πρώτο ημιτελικό του Final 4 της ΑΕΚ με 3-0.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ νωρίς, ενώ καθάρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Άρης προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με τον Μακρή.

Ο Κατραντζής εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της ΑΕΚ και έκανε το 2-0 στο 71', ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τανούλης στο 85'.

Πλέον, ο Άρης περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στον τελικό που θα προκύψει από τον δεύτερο ημιτελικό ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ατρόμητο.

ΑΕΚ: Μπαλαμώτης, Σβίγκος (55’ Καντίου), Γιαματζίδης, Κοσίδης, Μαρούτσης, Κοντάκης (25’Γεωργέας), Κρουσελνίτσι (68’ Κολιμάτσης), Μούτσα (55’ Πετράτος), Κοντορουχάς, Χατζηνικολάου (68’ Γεωργαλής), Ανδρικόπουλος

Άρης: Καρακασίδης, Σεβαστίδης, Κράνιας (74’ Καλτσάς), Τσομπανίδης, Τανούλης, Καρυπίδης (74’ Κοντονικολάου), Μακρής (87' Δήμου), Αλμύρας, Αμπεριάδης, Τσαλίκογλου (70’ Κατρατζής), Σταυρόπουλος (87' Παπακωνσταντίνου).