ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Γκολάρα του Μασούρα για το 0-2, κοντρόλ με το αριστερό και σουτ με το δεξί

Ο Γιώργος Μασούρας πανηγυρίζει γκολ με τον Ολυμπιακό κόντρα στην Φενέρμπαχτσε
Ο Γιώργος Μασούρας πανηγυρίζει γκολ με τον Ολυμπιακό κόντρα στην Φενέρμπαχτσε INTIME

Ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 απέναντι στην Φενέρμπαχτσε με πανέμορφο τρόπο, με τον Μασούρα να γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή μετά από απόκρουση του Αλτάι σε πλασέ του Μαντί Καμαρά και να ξετινάζει τα δίχτυα με ασύλληπτο σουτ.

Ο Τικίνιο έβαλε φωτιά στους οπαδούς του Ολυμπιακού κάνοντας το 1-0 κόντρα στην Φενέρμπαχτσε στο 6ο λεπτό με υπέροχο πλασέ και ο Γιώργος Μασούρας τους απογείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, γράφοντας το 2-0 για τους πρωταθλητές Ελλάδας στο 62ο λεπτό.

Ήταν το λεπτό που ο Τικίνιο εξέθεσε την άμυνα της τουρκικής ομάδας από τα αριστερά με διαστημική ντρίπλα και σέρβιρε στον Μαντί Καμαρά που νικήθηκε στο πλασέ του από τον Αλτάι, για να φτάσει η μπάλα στον Γιώργο Μασούρα και να προσφέρει μία στιγμή μαγείας στο ματς.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός σήκωσε τη μπάλα με το αριστερό πόδι και έκανε το δυνατό σουτ με το δεξί, για να μην αφήσει περιθώριο αντίδρασης στον Αλτάι και να δώσει τεράστιο αβαντάζ για τη νίκη στους ερυθρόλευκους.