EURO 2020

Euro 2020, Ελβετία - Τουρκία: Μαγεία Σακίρι στο 2-0 των Ελβετών

Ο Τζερντάν Σακίρι πανηγυρίζει γκολ του με την Ελβετία κόντρα στην Τουρκία στο Euro 2020 @ 2021 DARKO VOJINOVIC/AP IMAGES

Η Ελβετία απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων έναντι της Τουρκίας στο 26ο λεπτό χάρη σε ένα τρομερό γκολ που σημείωσε ο Τζερντάν Σακίρι.

Η Ελβετία θέλει αρκετά γκολ αν είναι δυνατόν κόντρα στην Τουρκία για να έχει ελπίδες πρόκρισης στα νοκ-άουτ ματς του Euro 2020 και το ευχάριστο για την ομάδα του Πέτκοβιτς είναι πως βρήκε δύο γκολ στο πρώτο ημίωρο.

Μόλις στο 6' έγινε το 1-0 από τον Σεφέροβιτς ενώ μετά από 20 λεπτά οι Ελβετοί πέτυχαν και δεύτερο γκολ, χάρη σε ένα ασύλληπτο πλασέ του Σακίρι εκτός περιοχής που δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στον Τσακίρ.