ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Εθνικός - Γιούχτας 1-2: Οι Κρητικοί προκρίθηκαν στην 5η φάση του Κυπέλλου και έδωσαν ραντεβού με τον Ατρόμητο

Ο Γιούχτας νίκησε τον Εθνικό 2-1 στο γήπεδο του Ασπροπύργου και προκρίθηκε στην πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσουν τον Ατρόμητο στην έδρα τους.

Ο Γιούχτας πήρε την πρόκριση στην πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και έκλεισε το ραντεβού με τον Ατρόμητο, καθώς επικράτησε 2-1 του Εθνικού.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάλτσι. Στο δεύτερο μέρος ο Νοικοκυράκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 52ο λεπτό. Ο Εθνικός πάλεψε για να πάρει κάτι από το ματς, αλλά αρκέστηκε απλά στη μείωση του σκορ με τον Ντινιωτάκη στο 66ο λεπτό.