SUPER LEAGUE 2

Επισκοπή - Ολυμπιακός Β' 1-1: Ισοπαλία με δύο γκολ λίγο πριν από το φινάλε στο ντεμπούτο του Οκκά

Στιγμή από την αναμέτρηση της Επισκοπής με τον Ολυμπιακό Β'
Στιγμή από την αναμέτρηση της Επισκοπής με τον Ολυμπιακό Β' INTIME SPORTS

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Επισκοπή και τον Ολυμπιακό Β', με τον Χοβανισιάν να ανοίγει το σκορ στο 90' και τον Κατσουλίδη να ισοφαρίζει στο 90+2'. Ισοπαλία και ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Θεσπρωτό.

Η Επισκοπή και ο Ολυμπιακός Β' έκαναν την πρεμιέρα τους στον Β' όμιλο της Super League 2. Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες στο ντεμπούτο του Γιάννη Οκκά στον ερυθρόλευκο πάγκο.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 64ο λεπτό, καθώς ο Παύλος Μαυρουδής αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η κρητική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 90ο λεπτό με τον Χοβανισιάν. Ωστόσο, ο Ολυμπιακός πήρε την ισοπαλία με τον Κατσουλίδη στο 90+2'.

Επισκοπή: Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Λάμτσε, Εμπουέλε, Σαμουκασόβι, Σκεντεράι, Σταθόπουλος, Χοβανισιάν, Παπαδόπουλος.

Ολυμπιακός Β': Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Νταμπό, Κωστή, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Βοΐλης, Χρυσόπουλος, Κινκουέ, Καράκουτης.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας για τον Α' όμιλο ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς μεταξύ του Πανσερραϊκού και του Θεσπρωτού. Ο Δρίτσας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενουμένους, με τον Σαΐντ να ισοφαρίζει στο 80ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι.

Πανσερραϊκός: Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης (72′ Ζέρης), Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Σιόντης (76′ Στίνα), Σοφιανός, Ανάκογλου (65′ Κατσαντώνης), Μούργος (76′ Μυστακίδης), Κανίς, Σαΐντ.

Θεσπρωτός: Τσιμόπουλος, Γώγος, Βασιλάκης, Βαλέντε, Ρίζος, Μπίκας (65′ Λύγκας), Κωνσταντίνου, Μίγγος, Διγκόζης (82′ Πανταζέλος), Δρίτσας, Μπονίγια.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής (Α' όμιλος)

• Βέροια - ΠΑΟΚ Β' 1-1
  • Πανσερραϊκός - Θεσπρωτός 1-1
  • 6/11 15:00 Απόλλων Πόντου - Διαγόρας
  • 6/11 15:00 ΑΕΛ - Ηρακλής Λάρισας
  • 6/11 15:00 Μακεδονικός - Νίκη Βόλου
  • 6/11 15:00 Ηρακλής - Αλμωπός Αριδαίας