ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Επικός Ρονάλντο με δύο γκολ, πανηγύρισε το πρώτο τρόπαιό του στην Αλ Νασρ

YOUTUBE

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σημείωσε δύο γκολ στον τελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβίας και πανηγύρισε το πρώτο τρόπαιό του με την Αλ Νασρ, στον τελικό κόντρα στην Αλ Χιλάλ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άρχισε τη συλλογή τίτλων και ως παίκτης της Αλ Νασρ, αφού οδήγησε την ομάδα του στην κατάκτηση του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβίας.

Η Αλ Νασρ βρέθηκε στον τελικό κόντρα στην επίσης σαουδαραβική Αλ Χιλάλ και ο "εμφύλιος" κρίθηκε στην παράταση. Ο Μίκαελ άνοιξε το σκορ για την Αλ Χιλάλ στο 51' και στο 71' η αποβολή του Αμπντουλελάχ αλ Αμρί έμοιαζε να κλειδώνει το τρόπαιο για την ομάδα του Ζόρζε Ζεζούς.

Ο Ρονάλντο είχε διαφορετική άποψη και ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, όπου ο 38χρονος Πορτογάλος χτύπησε ξανά, με κεφαλιά έπειτα από δοκάρι, γράφοντας το 2-1.

Η ατυχία τον χτύπησε στο 2ο μέρος της παράτασης, αποχωρώντας τραυματίας, όμως τα γκολ του ήταν αρκετά για την κατάκτηση του θεσμού για πρώτη φορά στην ιστορία της Αλ Νασρ.