ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ελλάδα - Καζακστάν: Ιωαννίδης και Κουρμπέλης εκτόξευσαν το σκορ στο 4-0 μέσα σε τρία λεπτά

Οι παίκτες της Εθνικής Ελλάδας πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στο Καζακστάν για τα ημιτελικά των playoffs του Euro 2024 στην OPAP Arena | Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024 ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ/EUROKINISSI SPORTS

Φώτης Ιωαννίδης και Γιάννης Κουρμπέλης χρίστηκαν κι αυτοί σκόρερ στο 1ο μέρος του αγώνα της Ελλάδας με το Καζακστάν, ανεβάζοντας στο 4-0 τον δείκτη του σκορ.

Η Εθνικής Ελλάδας έκανε πάρτι στο 1ο μέρος κόντρα στο Καζακστάν για τα playoffs του Euro 2024, φτάνοντας στο 4-0 έπειτα από 40 λεπτά.

Στο 37' ο Φώτης Ιωαννίδης τελείωσε μια υποδειγματική αντεπίθεση, με τον Γιώργο Μασούρα να του δίνει την μπάλα από δεξιά με το εξωτερικό.

Τρία λεπτά αργότερα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κώστας Τσιμίκας έκανε τη σέντρα και ο Δημήτρης Κουρμπέλης με κεφαλιά έγραψε το 4-0.