EURO

Ελλάδα - Γαλλία: Ο Φοφανά νίκησε με οβίδα τον Βλαχοδήμο και ισοφάρισε για τους μπλε

Ο Φοφανά νικάει με δυνατό σουτ τον Βλαχοδήμο και ισοφαρίσει για την Γαλλία κόντρα στην Ελλάδα | 21 Νοεμβρίου 2023 EUROKINISSI SPORTS

Η Γαλλία βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μετά από την ανατροπή της Ελλάδας όμως βρήκε τον τρόπο να φέρει το ματς σε ισορροπία στο 74ο λεπτό, με τον Φοφανά να γράφει το 2-2 με ασύλληπτο σουτ εκτός περιοχής.

Η Εθνική Ελλάδας έκανε την απόλυτη ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο μέρος, με τους Μπακασέτα και Ιωαννίδη να βρίσκουν δίχτυα στο 56ο και στο 61ο λεπτό αντίστοιχα, για να ακολουθήσει όμως πίεση από πλευράς Γάλλων και να φτάσουν στην ισοφάριση στο 74'.

Δράστης ήταν ο Φοφανά, ο οποίος εξαπέλυσε μία βολίδα εκτός περιοχής και η μπάλα κατέληξε στα δίχτα του Βλαχοδήμου, ο οποίος εκτινάχθηκε αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.