EURO

Ελλάδα - Γαλλία: Η απίθανη ντρίμπλα του Γιαννούλη και το εξαιρετικό τελείωμα του Ιωαννίδη για το 2-1

PRINT SCREEN

Απίστευτα πράγματα στην "OPAP Arena" μέσα σε λίγα λεπτά αφού μετά την ισοφάριση του Μπακασέτα στο 56', ήρθε ο Ιωαννίδης στο 61ο λεπτό να υπογράψει με πλασέ την ανατροπή της Εθνικής κόντρα στην Γαλλία, αξιοποιώντας ασίστ του Γιαννούλη.

Η Γαλλία ήταν κυρίαρχος στο πρώτο μέρος στην OPAP Arena και προηγήθηκε δικαίως με το γκολ του Κολό Μουανί λίγο πριν πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, όμως στο δεύτερο μέρος η Εθνική μας ομάδα αντεπιτέθηκε και έφτασε σε μία μεγάλη ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά.

Στο 56' έγινε το 1-1 με δυνατό σουτ-σπεσιαλιτέ του Τάσου Μπακασέτα έξω από τη μεγάλη περιοχή ενώ πέντε λεπτά αργότερα ολοκληρώθηκε η ανατροπή με μαγικό τρόπο.

Ο Μπουχαλάκης τροφοδότησε τον εξαιρετικό Γιαννούλη που από τα αριστερά, νίκησε με όμορφη ντρίμπλα τον Κούντε και εκείνος τροφοδότησε τον Φώτη Ιωαννίδη που με τη μία έκανε το 2-1 για την Εθνική μέσα σε αποθέωση.