ΙΣΠΑΝΙΑ

Δύο γκολ ο Αλμπάνης για την Ανδόρα κόντρα στην Οβιέδο

TWITTER

Ο Χρήστος Αλμπάνης έκανε σεφτέ στα γκολ και μάλιστα με δύο δικά του η Ανδόρα επιβλήθηκε 3-1 της Οβιέδο στη La Liga 2.

Ο Χρήστος Αλμπάνης φρόντισε να κάνει ποδαρικό με το δεξί στο 2023, αφού σκόραρε για πρώτη φορά με τη φανέλα της Ανδόρα, στη νίκη 3-1 επί της Οβιέδο για την 22η αγωνιστική της La Liga 2.

Ο Έλληνας επιθετικός βρέθηκε σε εξαιρετική κατάσταση και άνοιξε το σκορ στο 19', ενώ στις καθυστερήσεις του 1ου μέρους διπλασίασε τα τέρματά του στον αγώνα. Με την έναρξη του 2ου μέρους κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή, όμως ο VAR υπέδειξε ότι το μαρκάρισμα ήταν εκτός περιοχής κι έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει χατ τρικ

Εν τέλει, αντικαταστάθηκε στο 87ο λεπτό κι η ομάδα του κράτησε τους τρεις βαθμούς που τη διατηρεί σε τροχιά ανόδου.