ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Δόξα Κρανούλας-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

κοντογουλιδης

Σε φιλική αναμέτρηση στην Κρανούλα με την τοπική Δόξα, ο ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1

Στο 15' ο Κοντογουλίδης από το ύψος της μεγάλης περιοχής με συρτό σουτ στη γωνία έκανε το 0-1 για την ομάδα του Γιώργου Παράσχου. Για τους γηπεδούχους ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα ο Βλάχος με πλασέ.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μυριούνης (Ηπείρου) με βοηθούς τους Κούτρα-Σιαμέτη (Ηπείρου).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Ζαφειρόπουλος (46' Σικαλιάς), Γεωργιάδης, Σιλά, Μιχαήλ, Κούσας, Ανδράλας, Καζναφέρης, Μιχαλόπουλος, Βαγγελής (46' Γιάκος), Κοντογουλίδης, Μπουχάν

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Κουβεντάρης, Σιαφάκας, Διαμάντης, Τασιούλας, Καραμπίνας, Παπαβασιλείου, Δάσκαλος, Χήρας, Τσιατούρας, Βλάχος, Λώλης

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν για τους γηπεδούχους και οι: Γκουγιάνος, Καραγιαννίδης, Σταμούλης, Λώττας, Κάκος, Λαζαρίδης, Αλ. Τάτσης, Ριστάνης, Γκόλιας, Στάθης

Χωρίς Κώτσιο με Παναθηναϊκό

Τέσσερις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Ηλίας Κώτσιος στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό. Ο Έλληνας αμυντικός θα εκτίσει την ποινή της μίας αγωνιστικής στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για τη 15η αγωνιστική, με την οποία ολοκληρώνεται ο α' γύρος του πρωταθλήματος.