ΔΙΕΘΝΗ

Νέα, ειδήσεις, βαθμολογίες, αγώνες σχετικά με το ποδόσφαιρο στην Ευρώπη και τον κόσμο

Δευτέρα 24 Φεβ. 2020

ΟΙ "ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ" ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΣΤΟΝ 20ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΠΕΡ

Μπαρτσελόνα: Παίρνει τον Ούγκο Γκιγιαμόν από τη Βαλένθια

Σύμφωνα με την "Sport", η Μπαρτσελόνα πρόκειται να αποκτήσει ως ελεύθερο τον 20χρονο στόπερ της Βαλένθια, Ούγκο Γκιγιαμόν που θεωρείται ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα των ακαδημιών των "νυχτερίδων".

ΑΝΟΗΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΗΣ ΡΕΑΛ

Ο Ροντρίγκο αποβλήθηκε με τη Ρεάλ Καστίγια και χάνει το Clasico

Ο Ροντρίγκο δέχθηκε κόκκινη κάρτα στην αναμέτρηση της Ρεάλ Καστίγια με την SS Reyes και θα απουσιάσει από το προσεχές Clasico με την Μπαρτσελόνα, καθώς οι αποβολές μεταφέρονται κανονικά και στη La Liga.

Η ΙΤΑΛΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕΤΡΑ

Serie A: Στον "αέρα" η 26η αγωνιστική λόγω του κοροναϊού

Ο Ιταλός πρωθυπουργός, Τζουζέπε Κόντε αποκάλυψε πως υπάρχουν σκέψεις αναβολής της 26ης αγωνιστικής της Serie A λόγω της εξάπλωσης του κοροναϊού στη γειτονική χώρα.

ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΣΕ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ LIGUE 1 Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΤΟΥΧΕΛ

Παρί Σεν Ζερμέν - Μπορντό 4-3: Συνεχίζει τα πάρτι εντός συνόρων

Τα τρία γκολ της Μπορντό δεν ήταν αρκετά για να σταματησουν το δρόμο της Παρί από μία ακόμα νίκη, με την πρωτοπόρο να επικρατεί 4-3 και να πηγαίνει στο +13 τη διαφορά από την Μαρσέιγ.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΟΑΟ ΦΕΛΙΞ ΣΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ

Ατλέτικο Μαδρίτης - Βιγιαρεάλ 3-1: Με φόρα από... Λίβερπουλ

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τη νίκη επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης Λίβερπουλ, η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε 3-1 της Βιγιαρεάλ και ανέβηκε στην 3η θέση του πίνακα (VIDEOS).

Κυριακή 23 Φεβ. 2020

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΜΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΛΕΤΣΕ

Ρόμα - Λέτσε 4-0: Έσπασε το ταμπού του "Ολίμπικο"

Η Ρόμα έκανε επίδειξη ισχύος απέναντι στην Λέτσε επικρατώντας με 4-0 και εδραιώθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, με τον Έντιν Τζέκο να γίνεται ταυτόχρονα έκτος σκόρερ στην ιστορία της.

ΤΡΙΤΗ ΔΙΑΔΟΧΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΟΥ ΑΡΤΕΤΑ

Άρσεναλ - Έβερτον 3-2: Ζωντανή στη μάχη του Champions League

Η Άρσεναλ ήταν η μεγάλη νικήτρια στη συναρπαστική κόντρα της με την Έβερτον επικρατώντας με σκορ 3-2 και συνεχίζει να ελπίζει σε έξοδο στο Champions League της νέας σεζόν (VIDEOS).

ΑΓΓΙΞΕ ΚΟΡΥΦΗ Η ΓΑΛΑΤΑ

Φενέρμπαχτσε - Γαλατάσαραϊ 1-3: Στην Τσιμ Μπομ το μεγάλο ντέρμπι

Η Γαλατασάραϊ επικράτησε 3-1 της Φενέρμπαχτσε στο "Σουκρού Σαράτσογλου" και με μία αγωνιστική περισσότερη ισοβαθμεί στην κορυφή μαζί με Τραμπζονσπόρ και Σίβασπορ.

Ο ΟΜΠΑΜΕΓΙΑΝΓΚ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΚΑΛΒΕΡΤ-ΛΙΟΥΙΝ

Άρσεναλ - Έβερτον: Ο Ομπαμεγιάνγκ άφησε άγαλμα τον... Αντσελότι

Ο Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ σκόραρε μετά από μόλις 23'' αγώνα στο δεύτερο μέρος και άφησε άγαλμα τον Κάρλο Αντσελότι που δεν μπορούσε να πιστέψει το γκολ της Άρσεναλ (VIDEO).

Η ΕΒΕΡΤΟΝ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΕ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΡΙΣΑΡΛΙΖΟΝ

Άρσεναλ - Έβερτον: Γλίτωσε την αποβολή και σκόραρε τρία λεπτά μετά ο Ρισάρλιζον!

Εντυπωσιακό ήταν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στο Άρσεναλ - Έβερτον, με τον Ρισάρλιζον να γλιτώνει αρχικά την αποβολή και λίγα λεπτά μετά να ισοφαρίζει σε 2-2 (VIDEOS).

ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΕΒΕΡΤΟΝ

Άρσεναλ - Έβερτον: Ανατροπή με μαγικές ασίστ από Σάκα και Λουίζ

Η Άρσεναλ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς όμως μέσα σε έξι λεπτά κατάφερε να φέρει τα πάνω-κάτω κόντρα στην Έβερτον με γκολ των Ενκετιά και Ομπαμεγιάνγκ (VIDEOS).

ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΒΕΡΤΟΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ

Άρσεναλ - Έβερτον: Έπιασαν στον ύπνο τους Λονδρέζους στα 49''!

Η Έβερτον πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό εις βάρος της Άρσεναλ καθώς άνοιξε το σκορ με τον Κάλβερτ-Λιούιν στο "Emirates" πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα (VIDEO)!

ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΜΠΡΟΥΝΟ ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ ΜΕ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Premier League: Άνετες τριάρες για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Γουλβς

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε άνετα 3-0 της Γουότφορντ και μπήκε για τα καλά σε τροχιά Champions League ενώ με το ίδιο σκορ καθάρισε η Γουλβς την ουραγό Νόριτς (VIDEOS).

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Μπαρτσελόνα: Έλεγχος στην Ιταλία για τους μπλαουγκράνα λόγω κοροναϊού

Ο κοροναϊός έχει θέσει σε επιφυλακή και το ποδόσφαιρο, με την αποστολή της Μπαρτσελόνα να αναμένεται να υποβληθεί σε άμεσο ιατρικό έλεγχο με το που θα πατήσει το πόδι της στην Ιταλία ενόψει του αγώνα με την Νάπολι.

Ο ΜΠΑΤΙΣΤΟΥΤΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΤΟΥ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Γιουβέντους: Η σπόντα του Μπατιστούτα για το ρεκόρ του Ρονάλντο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε γκολ κόντρα στην ΣΠΑΛ και ισοφάρισε ένα θρυλικό ρεκόρ σκοράροντας σε 11 σερί ματς που αγωνίστηκε, γεγονός που έφερε ιντριγκαδόρικη απάντηση στο Twitter από τον Μπατιστούτα.

ΠΛΗΓΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΞΙΟ ΜΠΑΚ ΤΩΝ ΚΑΤΑΛΑΝΩΝ

Μπαρτσελόνα: Στα "πιτς" ο Σέρτζι Ρομπέρτο για περίπου ένα μήνα

Ο Σέρτζι Ρομπέρτο ταλαιπωρείται από μυϊκό τραυματισμό που θα τον κρατήσει εκτός για τρεις με τέσσερις εβδομάδες και ο Κίκε Σετιέν "πονοκεφαλιαζει".

ΣΤΟ ΚΑΤΟΠΙ ΤΗΣ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ

Tζένοα - Λάτσιο 2-3: Διπλό στη Γένοβα και ξανά στο -1 από την κορυφή

Η Λάτσιο πέρασε και από το "Μαράσι", επικρατώντας με 3-2 της Τζένοα και βρίσκεται εκ νέου στο -1 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΣΕΖΟΝ

Ρεάλ Μαδρίτης: Σοβαρό πλήγμα με Αζάρ

Ο Έντεν Αζάρ αποχώρησε τραυματίας στο παιχνίδι της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Λεβάντε, θα είναι απών σίγουρα από τα ματς κόντρα σε Σίτι και Μπαρτσελόνα και ίσως να χάσει ολόκληρη τη σεζόν.

ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΑΤΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Serie A: Αναβλήθηκε και το Τορίνο - Πάρμα λόγω κορωναϊού

Μετά τους αγώνες Αταλάντα-Σασουόλο, Βερόνα-Κάλιαρι και Ίντερ-Σαμπντόρια, η ιταλική κυβέρνηση αποφάσισε να μην διεξαχθεί ούτε το Τορίνο - Πάρμα λόγω κορωναϊού.

ΟΙ ΚΑΤΑΛΑΝΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΥΣ

Μπαρτσελόνα: Προσπέρασε τη Ρεάλ στα γκολ στην ιστορία της La Liga

Η Μπαρτσελόνα έβαλε πέντε γκολ στην Έιμπαρ, η Ρεάλ έμεινε στο μηδέν με τη Λεβάντε και πλέον οι Καταλανοί έχουν προσπεράσει τους Μαδριλένους στα γκολ στην ιστορία της La Liga.

ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Serie A: Αναβολή στα ματς σε Μιλάνο, Μπέργκαμο και Βερόνα

Οι αγώνες Αταλάντα-Σασουόλο, Βερόνα-Κάλιαρι και Ίντερ-Σαμπντόρια αναβλήθηκαν έπειτα από απόφαση της ιταλικής Κυβέρνησης μετά τα πρόσφατα κρούσματα κορωναϊού.

Σάββατο 22 Φεβ. 2020

ΟΔΥΝΗΡΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΠΡΙΝ ΤΟ CLASICO

Λεβάντε - Ρεάλ 1-0: Γκρέμισε τους μερένγκες από την κορυφή με γκολαρα

Η Ρεάλ είχε τις ευκαιρίες, όμως η Λεβάντε σκόραρε με εκπληκτικό γκολ του Μοράλες στο 79' και πήρε μία τεράστια νίκη (1-0) με την οποία έριξε την ομάδα του Ζιντάν από την κορυφή (VIDEOS).

ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΣΤΗ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ ΟΙ ΡΟΣΟΝΕΡΙ

Φιορεντίνα - Μίλαν 1-1: Ο καυτός Ρέμπιτς δεν ήταν αρκετός

Ο Άντε Ρέμπιτς σκόραρε για τέταρτο διαδοχικό ματς, αλλά αυτό δεν έφθασε στη Μίλαν για να φύγει με τη νίκη από τη Φλωρεντία. Ο Πουλγκάρ με πέναλτι ισοφάρισε για τους βιόλα στο τελικό 1-1 και οι ροσονέρι έχασαν έδαφος.

ΤΟ TWEET ΤΩΝ ΒΑΣΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟ

Μπαρτσελόνα: Η Έιμπαρ αποθεώνει τον Μέσι κι ας υπέφερε

Η Έιμπαρ από τους επίσημους λογαριασμούς της στα social media αποθεώνει τον Λιονέλ Μέσι κι ας υπέφερε από τα τέσσερα γκολ που πέτυχε ο Αργεντινός σταρ της Μπαρτσελόνα.

ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΣΑΛΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΨΙΑ

Σάλκε - Λειψία 0-5: Καταδιώκουν με λύσσα την Μπάγερν οι ταύροι

Η Λειψία συνέτριψε με 5-0 την Σάλκε στο Γκελζενκίρχεν και συνεχίζει το κυνήγι της Μπάγερν Μονάχου καθώς μείωσε σε έναν πόντο την απόσταση που τη χωρίζει από την κορυφή (VIDEOS).

ΣΚΟΡΑΡΕ ΤΡΙΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ Ο ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ

Λέστερ - Σίτι 0-1: Στο +7 από την τρίτη θέση με Ζεζούς

Η Σίτι νίκησε 0-1 τη Λέστερ με γκολ του Ζεζούς 80', τρία λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς. Είχε χάσει πέναλτι στο 62' ο Αγκουέρο. Στο +7 οι Πολίτες από την τρίτη θέση, όπου παραμένουν οι "αλεπούδες". (VIDEO)

ΠΗΡΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑΓΟ Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

ΣΠΑΛ - Γιουβέντους 1-2: Κορυφή με νέο ρεκόρ από Ρονάλντο

Με τον Κριστιάνο Ροναλντο να βρίσκει δίχτυα για 11ο σερί ματς πρωταθλήματος η Γιουβέντους επιβλήθηκε εκτός έδρας 2-1 της ΣΠΑΛ και θα υποδεχτεί ως πρωτοπόρος την Ίντερ στο μεγάλο ντέρμπι της 1ης Μαρτίου.

HTTA META ΑΠΟ 14 ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΣΕΙΓ

Μαρσέιγ - Ναντ 1-3: Εκπόρθησε με στιλ το "Βελοντρόμ"

Χάρη σε σπουδαία εμφάνιση, η Ναντ πανηγύρισε τη νίκη με 3-1 στο "Βελοντρόμ" κόντρα στην 2η της βαθμολογίας Μαρσέιγ και ανέβηκε στη μέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΕΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΤΟΤΕΝΑΜ ΣΤΗΝ 5Η ΘΕΣΗ Η ΣΕΦΙΛΝΤ

Premier League: Νίκες οξυγόνο για Σαουθάμπτον και Πάλας

Σαουθάμπτον και Κρίσταλ Πάλας πήραν σημαντικές νίκες που τους απομάκρυναν από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κόλλησε στην ισοπαλία με την Μπράιτον και απέτυχε να προσπεράσει την Τότεναμ.

ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΕ ΗΓΕΤΗ ΤΟΝ ΜΕΣΙ

Μπαρτσελόνα - Έιμπαρ 5-0: Ρεσιτάλ Μέσι με τέσσερα γκολ

Με τον Λιονέλ Μέσι να κάνει ό,τι θέλει την άμυνα της Έιμπαρ, η Μπαρτσελόνα πήρε μία εμφατική νίκη με 5-0 που την έστειλε στην κορυφή, με ματς παραπάνω από την Ρεάλ Μαδρίτης (VIDEOS).