SUPER LEAGUE 2

Διαγόρας - Athens Kallithea 2-1: Οι Ροδίτες έστησαν μπλόκο και πλησίασαν στην κορυφή

Ο Διαγόρας Ρόδου νίκησε την Athens Kallithea 2-1 στην έδρα του και παρέμεινε στα ψηλά σκαλοπάτια του Β' ομίλου της Super League 2, κρατώντας την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη δεύτερη.

Η Athens Kallithea δεν τα κατάφερε στη Ρόδο, καθώς ηττήθηκε 2-1 από τον Διαγόρα στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Οι παίκτες του Θωμά Γράφα μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με τον Ιγκνιατόβιτς στο όγδοο λεπτό, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Μανιάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0 με κεφαλιά στο 69ο λεπτό.

Η Athens Kallithea αρκέστηκε στη μείωση του σκορ με την κεφαλιά του Λουκίνα στο 88ο λεπτό. Ο Διαγόρας ανέβηκε στους 16 βαθμούς (προσωρινά τρίτος) και η Athens Kallithea παρέμεινε στους 20, έχοντας δύο βαθμούς λιγότερους από τα Χανιά που ηγούνται της κούρσας με 22.

Διαγόρας (Γράφας): Αυγερινός, Τσάβος (63′ Αρίας), Μανωλάκης, Δημητρίου, Ιγκνιάτοβιτς, Αντεσίνα, Πάρντο (23′ λ.τ Λούκιτς (78′ Σταματούλας), Μασούρας, Μούντες, Τσιαντούλας, Μανιάς.

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μεχίας, Ρομαό, Μανθάτης (67′ Ποζατζίδης), Μπουλούλης, Σίλβα, Μουστακόπουλος, Τσιντώνης (84′ Βερτάινεν), Ντεμέτριους (61′ Ματίγια), Κυνηγόπουλος (61′ Βασιλόγιαννης), Λουκίνας.