APERTURA

Δε... μασάει η Ρίβερ Πλέιτ

Η Ρίβερ Πλέιτ έχανε στο ημίχρονο από την Ατλέτικο Ραφαέλα, αλλά έκανε εκτός έδρας ανατροπή και νικώντας με 2-1 διατηρήθηκε στην κορυφή με απόσταση ασφαλείας (videos)

Μία ακόμη νίκη, ένα ακόμη βήμα της Ρίβερ Πλέιτ προς την κατάκτηση δεύτερου συνεχόμενου πρωταθλήματος στην Αργεντινή.

Οι "Millonarios" βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο από την Ατλέτικο Ραφαέλα με την γκολάρα του Ντιέγκο Αρμάντο Μοντιέλ, όμως έκαναν την εκτός έδρας ανατροπή.

Με φοβερή εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε ο Λεονάρντο Πισκουλίτσι στο 50' και στο 66' ο Αριέλ Ρόχας διαμόρφωσε το τελικό 1-2, χαρίζοντας την Ρίβερ πολύτιμη νίκη.

Η ομάδα του Μαρσέλο Γκαγιάρδο διατηρήθηκε έτσι στην κορυφή με +4 από την Λανούς και +5 από την Ιντεπεντιέντε, με 6 αγωνιστικές να απομένουν πλέον.

Η Μπόκα Τζούνιορς με δύο γκολ του Χουάν Μανουέλ Μαρτίνες νίκησε με 2-0 την Ντεφένσα ι Χουστίσια και διατηρήθηκε 8 βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Ο φρικτός τραυματισμός του Λεάντρο Ρομανιόλι (Σαν Λορένσο)...

Γκολάρα με λόμπα από τον Λεάντρο Φερνάντες της Γοδόι Κρους (σε Νιούελς)...

Ευκαιρία σε κενό τέρμα στο Νιούελς - Γοδόι Κρους (Φακούντο Μπουσταμάντε)...

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Μπελγκράνο - Ροσάριο Σεντράλ 1-0 (2' Χούλιο Φουρτς)

Σάββατο

Ιντεπεντιέντε - Τίγκρε 3-1 (1' και 45' Χουάν Μαρτίν Λουσέρο, 56' Φεντερίκο Μανσουέλο / 40' Πάμπλο Βίτι)

Βέλες Σάρσφιλντ - Μπάνφιλντ 1-0 (54' Λούκας Πράτο)

Νιούελς Ολντ Μπόις - Γοδόι Κρους 2-2 (45' Βίκτορ Λόπες, 93' Μάξι Ροντρίγκες / 26' Κλαούντιο Ακίνο, 80' Λεάντρο Φερνάντες)

Ολίμπο - Ράσινγκ Κλουμπ 1-1 (47' Χουάν Μανουέλ Κόμπο / 42' Γκαμπριέλ Άουτσε)

Κυριακή

Εστουδιάντες - Κίλμες 1-0 (81' Ματίας Αγκιρεγκαράι)

Λανούς - Σαν Λορένσο 1-0 (20' Λαουτάρο Ακόστα)

Μπόκα Τζούνιορς - Ντεφένσα ι Χουστίσια 2-0 (9' και 40' Χουάν Μανουέλ Μαρτίνες)

Ατλέτικο Ραφαέλα - Ρίβερ Πλέιτ 1-2 (13' Ντιέγκο Αρμάντο Μοντιέλ / 50' Λεονάρντο Πισκουλίτσι, 66' Αριέλ Ρόχας)