CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Τα Highlights των οκτώ αναμετρήσεων

Μπενζεμά και Λάινερ παλεύουν για τη μπάλα στο Γκλάντμπαχ - Ρεάλ για τη 2η αγωνιστική του Champions League
Μπενζεμά και Λάινερ παλεύουν για τη μπάλα στο Γκλάντμπαχ - Ρεάλ AP PHOTO/MARTIN MEISSNER

Πλούσια σε γκολ και σε θέαμα ήταν και η πρώτη μέρα της δεύτερης αγωνιστικής του Champions League με 23 γκολ να μπαίνουν στις οκτώ αναμετρήσεις της βραδιάς.

Αρκετά γκολ επιτεύχθηκαν και στην πρώτη μέρα της δεύτερης αγωνιστικής του Champions League καθώς στα οκτώ παιχνίδια που έγιναν την Τρίτη (27/10) είδαμε 23 γκολ και μόλις ένα ματς, το Σαχτάρ-Ίντερ δεν είχε τέρματα.

Τα περισσότερα γκολ μπήκαν Ατλέτικο - Ζάλτσμπουργκ 3-2 ενώ τη μεγαλύτερη νίκη η Μάντσεστερ Σίτι που επικράτησε της Μαρσέιγ με 3-0 εκτός έδρας.

Η Λίβερπουλ με αρκετές απουσίες κέρδισε 2-0 τη Μίντιλαντ με τον Ζότα να γράφει ιστορία με το 10.000 γκολ των ρεντς ενώ η Ρεάλ σώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίζοντας τη Γκλάντμπαχ σε 2-2.