CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς Ζάλγκιρις και Γαλατάσαραϊ

Ο Νικολό Τζανιόλο με τη φανέλα της Γαλατάσαραϊ στο ματς κόντρα στην Ζάλγκιρις | 25 Ιουλίου 2023 @2023 MINDAUGAS KULBIS/AP IMAGES

Η Γαλατάσαραϊ έκανε την ανατροπή όμως δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις (2-2) και άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς με την Ζάλγκιρις, ενόψει της ρεβάνς των δύο ομάδων στην Τουρκία για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η πρώτη κόντρα της Ζάλγκιρις Βίλνιους με την Γαλατάσαραϊ για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League είχε τέσερα γκολ, ανατροπή και δυνατές συγκινήσεις, όμως δεν ανέδειξε νικητή και το φινάλε βρήκε τις δύο ομάδες να δίνουν ραντεβού για οριστικό ξεκαθάρισμα λογαριασμών την ερχόμενη εβδομάδα στην Τουρκία.

Και αυτό γιατί αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, με την Ζάλγκιρις να προηγείται με την έναρξη του δευτέρου μέρους, την Γαλατάσαραϊ να κάνει μεγάλη ανατροπή μέσα σε τέσσερα λεπτά (75' 78') και τους γηπεδούχους να σώζουν την παρτίδα στο φινάλε με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα αποτελέσματα του 2ου προκριματικου του Champions League:

• Ελσίνκι - Μόλντε 1-0 (25' Κέσκινεν)
  • Ζάλγκιρις Βίλνιους - Γαλατάσαραϊ 2-2 (48' Ογεγούσι, 90+2' Καζλάουσκας / 75' Μπαρντασκί, 78' Ντερβίσογλου)
  • 25/07 21:00 Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Αστάνα
  • 25/07 21:00 Ντνίπρο - Παναθηναϊκός
  • 25/07 21:30 Σερβέτ - Γκενκ
  • 25/07 22:00 Ζρίνσκι Μόσταρ - Σλόβαν Μπρατισλάβας
  • 25/07 22:15 Μπρέινταμπλικ - Κοπεγχάγη
  • 26/07 20:00 Άρης Λεμεσού - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ
  • 26/07 20:00 Σέριφ Τίρασπορ - Μακάμπι Χάιφα
  • 26/07 21:15 Ράκοβ- Καραμπάγκ