CHAMPIONS LEAGUE

Χάλαντ: Πέτυχε πέντε γκολ και ισοφάρισε τον Μέσι στο Champions League

Ο Έρλινγκ Χάλαντ πανηγυρίζει το γκολ του κόντρα στην Άρσεναλ
Ο Έρλινγκ Χάλαντ πανηγυρίζει το γκολ του κόντρα στην Άρσεναλ © 2023 KIN CHEUNG / AP IMAGES

Ο Χάλαντ πέτυχε πέντε γκολ σε 35 λεπτά στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με τη Λειψία για τους "16" του Champions League και ισοφάρισε τον Μέσι που επίσης είχε σκοράρει πέντε γκολ σε ένα ματς της Μπαρτσελόνα σε νοκ άουτ φάση του θεσμού.

Ο Χάλαντ πέτυχε πέντε γκολ σε 35 λεπτά στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με τη Λειψία για τους "16" του Champions League το βράδυ της Τρίτης (14/3) και ισοφάρισε τον Μέσι που επίσης είχε σκοράρει πέντε γκολ σε ένα ματς της Μπαρτσελόνα με αντίπαλο τη Λεβερκούζεν.

Ο Νορβηγός επιθετικός σημείωσε τρία γκολ στο πρώτο μέρος, άνοιξε το σκορ στο 22' και άλλα δύο στο δεύτερο, με το 6-0 να γίνεται στο 57' πριν δώσει τη θέση του στον Άλβαρεζ στο 63' του αγώνα.