ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Εύκολα η Χόφενχαϊμ την Πάντερμπορν

Leverkusen's Charles Aranguiz, right, and Hoffenheim's Florian Grillitsch challenge for the ball during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and TSG 1899 Hoffenheim in Leverkusen, Germany, Saturday, Aug. 31, 2019. The match ended 0-0. (AP Photo/Martin Meissner) AP

Η Χόφενχαϊμ προσπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Πάντερμπορν για την 10η αγωνιστική της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 3-0, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Σταφυλίδης. Βασικός για τους φιλοξενούμενους ο Βασιλειάδης.

Στην 5η θέση της Bundesliga ανέβηκε η Χόφενχαϊμ που επικράτησε της Πάντερμπορν με 3-0. Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας όλα τους τα γκολ στο α' σαρανταπεντάλεπτο.

Η Πάντερμπορν από την άλλη βυθίστηκε περισσότερο, αφού είναι τελευταία με μόλις 4 βαθμούς σε 10 αγωνιστικές. Από πλευράς των νικητών δεν αγωνίστηκε ο Σταφυλίδης, ενώ για τους φιλοξενούμενους έπαιξε όλο το 90λεπτο ο Σεμπάστιαν Βασιλειάδης.

Τα νικητήρια τέρματα της Χόφενχαϊμ σκόραραν οι: Σκοβ στο 2', Καντεραμπέκ στο 15' και Λοκάντια στο 25'.