ΕΛΛΑΔΑ

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός: Ο Γούτας ισοφάρισε για τους Περιστεριώτες

Οι παίκτες του Ατρομήτου πανηγυρίζουν γκολ του Γούτα κόντρα στον Παναθηναϊκό για την Super League EUROKINISSI SPORTS

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με τον Ατρόμητο να φέρνει το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Γούτα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από εκτέλεση κόρνερ (VIDEO).

Ο Παναθηναϊκός "χτύπησε" πρώτος στο Περιστέρι, με τον Βέλεθ να αξιοποιεί εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά και να κάνει το 1-0 με κεφαλιά μόλις στο 10ο λεπτό, όμως οι ποδοσφαιριστές του Ατρομήτου είχαν απάντηση και μάλιστα την έδωσαν πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Αυτή ήρθε στο 45+1' μέσα από στημένη φάση: ο Μουνίθ εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά και ο κεντρικός αμυντικός της ομάδας του Σάββα Παντελίδη, Γούτας, νίκησε την πράσινη άμυνα και με σκαστή κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή έγραψε το 1-1 στο ματς της 21ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.