ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ BETSSON

Ατρόμητος - ΑΕΛ: Ο Παπαγεωργίου ζήτησε πέναλτι, αλλά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για θέατρο

PRINT SCREEN

Ο Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου τιμωρήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 56ο λεπτό του Ατρόμητος - ΑΕΛ για θέατρο, σ' ένα ματς που δεν είχε VAR.

Ο Ατρόμητος επικράτησε 4-0 της ΑΕΛ και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Στο 55ο λεπτό οι βυσσινί έμειναν με δέκα παίκτες. Ο Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου συνεργάστηκε με τον Όγκμποε και πάτησε στην περιοχή. Στη συνέχεια έπεσε μπροστά από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Ο Παπαγεωργίου και οι παίκτες της ΑΕΛ ζήτησαν πέναλτι, ωστόσο ο διαιτητής τον απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο. Το παιχνίδι αυτό διεξαγόταν χωρίς VAR, με τους βυσσινί να διαμαρτύρονται για το πέναλτι που κέρδισε ο Ατρόμητος για το 2-0, ενώ φώναξαν και για πέναλτι πάνω στον Παπαδόπουλο στο 78'.