CHAMPIONS LEAGUE

Ατλέτικο - Ίντερ: Το γκολ του Ντεπάι στο 87ο λεπτό που έστειλε το ματς στην παράταση

PRINT SCREEN

Η Ατλέτικο πίεσε για το δεύτερο γκολ κόντρα στην Ίντερ και το βρήκε στο 87ο λεπτό, με τον Ντεπάι να νικάει τον Ζόμερ με σουτ εντός περιοχής μετά από ασίστ του Κόκε και να οδηγεί το ματς στην παράταση.

Με το σκορ στο 1-1 στο "Γουάντα Μετροπολιτάνο", η Ίντερ επέλεξε στο τελευταίο δεκάλεπτο να παίξει πιο συντηρητικά για να υπερασπιστεί το υπέρ της 1-0 από το "Μεάτσα" και να κλειδώσει την πρόκριση στους "8" του Champions League όμως δεν δικαιώθηκε.

Και αυτό γιατί έδωσε την ευκαιρία στην Ατλέτικο να της ασκήσει περισσότερη πίεση σε σύγκριση με εκείνη που δέχτηκε στα πρώτα 80 λεπτά και λίγο πριν το φινάλε "τιμωρήθηκε" με δεύτερο γκολ.

Στο 85ο λεπτό ο Μέμφις Ντεπάι (είχε μπει αλλαγή στο 79ο) έστειλει τη μπάλα να βρει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Γιαν Ζόμερ όμως δύο λεπτά αργότερα δεν λάθεψε, αφού σημάδεψε τη δεξιά γωνία του κίπερ της Ίντερ, για να γράψει το 2-1 και να οδηγήσει το ματς σε ημίωρη παράταση.