SERIE A

Αταλάντα - Σπέτσια 3-1: Με τριάρα στην 4άδα

Ο Πάσαλιτς στην αναμέτρηση της Αταλάντα με την Λίβερπουλ για το Champions League.
Ο Πάσαλιτς στην αναμέτρηση της Αταλάντα με την Λίβερπουλ Ⓒ 2020 LUCA BRUNO/ASSOCIATED PRESS

Η Αταλάντα επικράτησε 3-1 της Σπέτσια για την 27η αγωνιστική της Serie A και με αυτό το εύκολο τρίποντο πάτησε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα η Αταλάντα κόντρα στην Σπέτσια για την 27η αγωνιστική της Serie A. Οι Μπεργκαμάσκι πήραν τη νίκη με σκορ 3-1 και πλέον βρίσκονται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας έχοντας συγκεντρώσει 52 πόντους.

Στο 54ο λεπτό ο Πάσαλιτς άνοιξε το σκορ με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Στο 55ο λεπτό ο Μουριέλ έγραψε το 2-0 με τρομερό γκολ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Ο Πάσαλιτς έγραψε για δεύτερη φορά το όνομα του στον πίνακα τον σκόρερ με κοντινό πλασέ στο 73'. Στο 81ο λεπτό η Σπέτσια μείωσε στο σκορ με τον Πίκολι.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Σπορτιέλο, Τζιμσίτι (56' Ρομέρο), Παλομίνο, Τολόι, Γκοζάνς (90+1' Ρουγκέρι), Φρόιλερ, Ντε Ρουν, Μέλε, Πάσαλιτς (90+2' Πεσίνα), Μουριέλ (66' Ζαπάτα), Ίλιτσιτς (66' Μαλινόβσκι)

ΣΠΕΤΣΙΑ: Ζοέτ, Βινιάλι (67' Ακαμπόρα), Ισμαΐλι (80' Σαμπό), Ερλιτς, Μαρκίζα, Σένα, Ρίτσι, Ματζιόρε (67' Εστέβες), Βέρντε (80' Φαρίας), Ενζολά (80' Πίκολι), Γκιάσι

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 27ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 12 Μαρτίου

Λάτσιο - Κροτόνε 3-2 (14' Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 39' Αλμπέρτο, 84' Καϊσέδο / 29', 50' Σίμι)

Αταλάντα - Σπέτσια 3-1 (54', 73' Πάσαλιτς, 55' Μουριέλ / 81' Πίκολι)