EUROPA LEAGUE

Αταλάντα - Ολυμπιακός: Απίθανη γκολάρα του Τικίνιο, ο οποίος εκτέλεσε πέφτοντας τον Μούσο για το 1-0

Ο Τικίνιο την στιγμή που σουτάρει για το 1-0 του Ολυμπιακού επί της Αταλάντα
Ο Τικίνιο την στιγμή που σουτάρει για το 1-0 του Ολυμπιακού επί της Αταλάντα EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός άρχισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την αναμέτρηση με την Αταλάντα αφού στο 16ο λεπτό βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, με ένα εντυπωσιακό σουτ του Τικίνιο εκτός περιοχής.

Ονειρεμένη ήταν η εκκίνηση του αγώνα του Ολυμπιακού στο Μπέργκαμο, στην πρώτη του κόντρα με την Αταλάντα με φόντο τους 16 του Europa League, αφού στο 16ο λεπτό βρήκε δίχτυα στην πρώτη του καλή ευκαιρία στο παιχνίδι.

Δράστης ο Τικίνιο, με τον Βραζιλιάνο στράικερ να βρίσκει χώρο εκτός περιοχής και να δοκιμάζει σουτ με το δεξί, με τον φορ της ομάδας του Πέδρο Μαρτίνς να πέφτει στο έδαφος όταν μπάλα έφυγε από το πόδι του αλλά εκείνη να αναπαύεται στην αριστερή γωνία της εστίας του Μούσο.