ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ασίστ ο Κατράνης στην ήττα της Πιαστ

TWITTER

Ο Αλέξανδρος Κατράνης έβγαλε ασίστ δευτερόλεπτα από την είσοδό του στο γήπεδο, όμως δεν απέτρεψε την ήττα της Πιαστ από την πρωτοπόρο Λεχ στην Ekstraklasa.

Η Λεχ πέρασε νικηφόρα με 2-1 από το Γκλίβιτσε με αντίπαλο την Πιαστ για την 32η αγωνιστική της Ekstraklasa, παρά τις προσπάθειες ενός Έλληνα, του Αλέξανδρου Κατράνη.

Ο 24χρονος αριστερός μπακ πέρασε στον αγώνα με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και δευτερόλεπτα αργότερα έβγαλε την πάσα στην περιοχή για τον Ντάμιαν Κάτζιορ, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1. Ήταν η δεύτερη ασίστ του Κατράνη στον 17ο αγώνα του στο φετινό πρωτάθλημα.

Παρ' όλα αυτά, στο 87ο λεπτό ο Μίκαελ Ίσακ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Με το "τρίποντο", προσπέρασαν την Ράκοβ του Γιάννη Παπανικολάου, παίρνοντας εκδίκηση για τον προ ημερών χαμένο τελικό κυπέλλου. Η Κρακόβια απέσπασε ισοπαλία 1-1 μέσα στην Τσεστόχοβα και ύστερα από την απώλεια βαθμών και της Πόγκον του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου το Σάββατο στο Βρότσλαβ (1-1 με τη Σλασκ), πλέον η Λεχ είναι το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.