Άρης: Το τελευταίο "αντίο" στον Γιάννη Μιχαλήτσο με τη σημαία των κίτρινων μπροστά από το φέρετρο
![Η σημαία του Άρη μπροστά από το φέρετρο του Μιχαλήτσου](https://www.sport24.gr/img/3185/10198210/575000/we480/480/mihalitsos.jpg)
Στον Ιερό Ναό των Τριών Ιεραρχών στη Θεσσαλονίκη πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής (13/10) η κηδεία του Γιάννη Μιχαλήτσου. Η σημαία του Άρη μπροστά από το φέρετρο.
Ο Γιάννης Μιχαλήτσος δεν είναι πια μαζί μας, καθώς άφησε την τελευταία του πνοή σε ηλικία 66 ετών την Πέμπτη (12/10). Μία μέρα αργότερα πραγματοποιήθηκε η κηδεία του στον Ιερό Ναό των Τριών Ιεραρχών στη Θεσσαλονίκη.
![Η σημαία του Άρη μπροστά από το φέρετρο του Μιχαλήτσου](https://www.sport24.gr/img/6766/10198220/686000/o/480/0/aris-simaia.jpg)
Πλήθος ποδοσφαιρικού κόσμου, από απλούς οπαδούς του Άρη, μέχρι παλιούς συμπαίκτες του και άλλους ποδοσφαιριστές, βρέθηκε στην εκκλησία για το τελευταίο "αντίο".
![Ο Άγγελος Χαριστέας στην κηδεία του Γιάννη Μιχαλήτσου](https://www.sport24.gr/img/2161/10198212/380000/o/480/0/5996925.jpg)
Η σημαία του Άρη δεν θα μπορούσε να λείπει από την τελετή και συνόδευσε το φέρετρο.
![Ο εμβληματικός, Γιώργος Φοιρός, δεν θα μπορούσε να λείψει από την κηδεία](https://www.sport24.gr/img/990/10198217/509000/o/480/0/5996883.jpg)
![Ο Γιώργος Κολτσίδας έδωσε επίσης το παρών στην κηδεία](https://www.sport24.gr/img/8306/10198218/605000/o/480/0/5996885.jpg)