Άρης - Ολυμπιακός: Το χαμένο πέναλτι και το δοκάρι του Γκάμα σε διάστημα ενός λεπτού

Οι χαμένες ευκαιρίες του Μπρούνο Γκάμα κόντρα στον Ολυμπιακό
Οι χαμένες ευκαιρίες του Μπρούνο Γκάμα κόντρα στον Ολυμπιακό PRINT SCREEN / GLOMEX

Ο Άρης έχασε δύο μοναδικές ευκαιρίες λίγο πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, με τον Μπρούνο Γκάμα να αστοχεί από την άσπρη βούλα στο 88' και να σημαδεύει το δοκάρι ένα λεπτό αργότερα.

Ο Άρης αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ολυμπιακό για την έβδομη αγωνιστική των playoffs της Super League Interwetten, με τον Μπρούνο Γκάμα να χάνει δύο μεγάλες ευκαιρίες σε διάστημα ενός λεπτού, για να πετύχει το πολύτιμο γκολ που θα χάριζε τη νίκη στους Θεσσαλονικείς.

Ο Ματέο Γκαρσία κέρδισε πέναλτι στο 88', σε μαρκάρισμα του Τιάγκο Σίλβα, με τον Μπρούνο Γκάμα να αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Ένα λεπτό μετά, ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Κουέστα

Photo Credits: Print Screen / Glomex