Ολυμπιακός - ΑΕΚ: Η τρομερή ανάποδη κεφαλιά του Αραμπί για το 1-0

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί με τρομερή ανάποδη κεφαλιά νίκησε τον Παναγιώτη Τσιντώτα κι άνοιξε το σκορ (1-0) για τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε την ΑΕΚ στο Γ. Καραϊσκάκης για την 14η αγωνιστική της Super League Interwetten και άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με την τρομερή ανάποδη κεφαλιά του Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Ο Γιαν Εμβιλά έκανε το γέμισμα και ο Μαροκινός με γυριστή κεφαλιά προ του Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας που υπερασπίστηκε ο Παναγιώτης Τσιντώτας.

Ο Αφρικανός είχε στείλει την προειδοποιητική του βολή τρία λεπτά πριν το γκολ. Ο Χολέμπας έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Αραμπί βγήκε στο πρώτο δοκάρι προλαβαίνοντας τον Τσιγκρίνσκι, ωστόσο η μπάλα μετά από την προβολή του πέρασε πάνω από την εστία της Ένωσης.