ΚΥΠΡΟΣ

ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση 1-0: Νίκη πρωτιάς στο ντέρμπι

YOUTUBE

Ο ΑΠΟΕΛ επιβλήθηκε με 1-0 της Ανόρθωσης και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α' Κατηγορίας ύστερα από τη 15η αγωνιστική.

Ο ΑΠΟΕΛ πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με 1-0 από την Ανόρθωση και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α' Κατηγορίας έπειτα από το πέρας της 15ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς στάθηκε τυχερή στο 29ο λεπτό, όταν ο Γκιόργκι Λόρια απέκρουσε τετ α τετ του Γκιόργκι Κβιλιτάια, όμως η μπάλα εξοστρακίστηκε στον Βαραζντάτ Χαρογιάν και κατέληξε στα δίχτυα.

Νωρίτερα, ο Γεωργιανός τερματοφύλακας είχε νικήσει τον Μαρκίνιος από τη βούλα του πέναλτι.

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς κράτησε το 1-0 στο 2ο ημίχρονο, έχασε τον Λούκας Βιγιαφάνιες με τραυματισμό στον ώμο και τελικά πήρε το "τρίποντο" με την 9η σερί νίκη στο πρωτάθλημα.