ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Απίθανος Σβάρνας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Ράκοβ

TWITER

Ο Στράτος Σβάρνας άφησε πίσω του την ιδιότητα του αμυντικού και με ένα γκολ και μία ασίστ οδήγησε τη Ράκοβ σε νίκη 3-0 επί της Ραντόμιακ.

Ο Στράτος Σβάρνας ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης 3-0 της Ράκοβ επί της Ραντόμιακ για τη 10η αγωνιστική της Ekstraklasa, όχι για τη βασική ιδιότητά του, αλλά γι' αυτά που έκανε στην επίθεση.

Ο Έλληνας στόπερ έβγαλε μία ασίστ για το εκπληκτικό 1-0 του Φάμπιαν Πιασέτσκι με "ψαλίδι" στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου, αλλά δεν έμεινε εκεί. Με την έναρξη του 2ου μέρους έγινε εκείνος αποδέκτης σέντρας και από κοντά έκανε το 2-0.

Στο παιχνίδι αγωνίστηκε για 90 λεπτά και ο Γιάννης Παπανικολάου.

Στους άλλους Έλληνες της κατηγορίας, ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος έβγαλε το 90λεπτο στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 της Πόγκον με την Κρακόβια, ενώ ο τιμωρημένος Αλέξανδρος Κατράνης ήταν εκτός αποστολής για την Πιαστ στο εντός έδρας 1-1 με τη Σλασκ.