PREMIER LEAGUE

Απίστευτη ευκαιρία από τον Ρέντμοντ της Σαουθάμπτον μπροστά σε κενή εστία

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Σαουθάμπτον - Μπέρνλι για την Premier League
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Σαουθάμπτον - Μπέρνλι για την Premier League PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Η Σαουθάμπτον είχε μία τεράστια ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα απέναντι στην Μπέρνλι στο 41ο λεπτό, όμως ο Ρέντμοντ κατάφερε να τη χάσει αν και είχε φάτσα την ανυπεράσπιστη εστία και έκανε το πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή.

Το ημίχρονο στο "Σεντ Μέρις" βρήκε τις Σαουθάμπτον και Μπέρνλι να είναι στο 1-1 για την 9η αγωνιστική της Premier League από τα γκολ των Κορνέτ (13') και Λιβραμέντο (41') ωστόσο η φάση που συζητήθηκε περισσότερο από κάθε άλλη δεν αφορούσε κάποιο εκ των δύο γκολ αλλά μία αδιανόητα χαμένη ευκαιρία.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Νέιθαν Ρέντμοντ, με τον 27χρονο Άγγλο επιθετικό να βλέπει τη μπάλα να στρώνεται λουκούμι στο δεξί πόδι του μετά από γύρισμα του Μπρόγια, όμως αν και είχε μπροστά του την ανυπεράπιστη εστία και έκανε το πλασέ με το δεξί μέσα από τη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα έξω από το δεξί δοκάρι, αποτυγχάνοντας να ισοφαρίσει σε εκείνο το χρονικό σημείο.