ΙΣΠΑΝΙΑ

Ανδόρα - Ιμπίθα 2-2: Ο Αλμπάνης μπήκε αλλαγή και σκόραρε δύο λεπτά αργότερα

Ο Χρήστος Αλμπάνης πανηγυρίζει το γκολ κόντρα στη Μπούργος
Ο Χρήστος Αλμπάνης πανηγυρίζει το γκολ κόντρα στη Μπούργος ANDORRA FC

Ο Χρήστος Αλμπάνης επέστρεψε στα γκολ την κατάλληλη στιγμή, δίνοντας βαθμό ισοπαλίας 2-2 στην Ανδόρα κόντρα στην Ιμπίθα, δύο λεπτά αφότου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Η Ανδόρα έπεσε θύμα έκπληξης απέναντι στην ουραγό Ιμπίθα, όμως ο Χρήστος Αλμπάνης έσωσε τα χειρότερα ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2 για την 32η αγωνιστική της La Liga 2.

Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε στον αγώνα στο 83ο λεπτό κι ενώ οι γηπεδούχοι είχαν αρχίσει την αντεπίθεση με μια άλλη αλλαγή, τον Σινάν Μπακίς, που είχε μειώσει σε 1-2 στο 75'.

Δύο λεπτά έπειτα από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο του "Εστάντι Ναθιονάλ", έπειτα από πάσα του Αντριά Βιλανόβα, ο Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα κι έdωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Αυτό είναι το τέταρτο γκολ του 28χρονου επιθετικού στην κατηγορία, όπου έχει και δύο ασίστ.