SUPER LIG

Αλάνιασπορ - Φενέρμπαχτσε 1-3: Το γκολ του Κουλούρη δεν ήταν αρκετό

TWITTER

Ο Ευθύμης Κουλούρης πέτυχε το πρώτο τέρμα του με τη φανέλα της Αλάνιασπορ, όμως η Φενέρμπαχτσε επικράτησε 3-1 με ανατροπή.

Το πρώτο γκολ του Ευθύμη Κουλούρη με τη φανέλα της Αλάνιασπορ έφερε ελπίδες για ένα θετικό αποτέλεσμα, όμως η Φενέρμπαχτσε έκανε την ανατροπή στο τέλος και επικράτησε με 3-1 για την 26η αγωνιστική της Süper Lig.

Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε μόλις στο 4ο λεπτό με προβολή σε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενουμένων και έκτοτε η Αλάνιασπορ προσπάθησε να κρατήσει αυτό το προβάδισμα, αλλά υπολόγιζε χωρίς τη βούλα του πέναλτι.

Ο Ένερ Βαλένσια πήγε σε αυτήν δύο φορές στο 2ο ημίχρονο, ευστόχησε κάνοντας την ανατροπή και στις καθυστερήσεις ο Εμρέ Μορ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.