ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αλ Νασρ - Ιστικλόλ 3-1: Σούπερ ανατροπή με Ρονάλντο και Ταλίσκα

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τη φανέλα της Αλ Νασρ | 3 Ιανουαρίου 2023
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τη φανέλα της Αλ Νασρ | 3 Ιανουαρίου 2023 @2023 AMR NABIL/AP IMAGES

Η Αλ Νασρ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο από την Ιστικλόλ, όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε σε 1-1 στο 66' και ο Ταλίσκα με δύο γκολ στο 72' και το 77' ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη δεύτερη αγωνιστική του Ασιατικού Champions League.

Η Ιστικλόλ από το Τατζικιστάν λίγο έλειψε να σοκάρει την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο, καθώς προηγήθηκε στο 44ο λεπτό και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0.

Ωστόσο ο Πορτογάλος σούπερ σταρ ισοφάρισε στο 66ο λεπτό με ένα υπέροχο σκαφτό σουτ. Τη σκυτάλη πήρε ο Άντερσον Ταλίσκα, ο οποίος με δύο γκολ στο 72' και το 77' ολοκλήρωσε την ανατροπή και η Αλ Νασρ έκανε το δύο στα δύο στους ομίλους του ασιατικού Champions League.