ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αλ Νασρ - Αλ Μπάτεν 3-1: Τρελή ανατροπή για την ομάδα του Ρονάλντο, με τρία γκολ στις καθυστερήσεις

Η Αλ Νασρ βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 17' και ήταν με την πλάτη στον τοίχο μέχρι το 90' όμως στον έξτρα χρόνο ήταν μία άλλη ομάδα και πετυχαίνοντας τρία γκολ στις καθυστερήσεις έκανε σούπερ ανατροπή επί της Αλ Μπάτεν που την έστειλε στην κορυφή.

Τι και αν ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και η Αλ Μπάτεν έμοιαζε να έχει στα χέρια της τη νίκη μετά από τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα; Η Αλ Νασρ έχει ισχυρό μέταλλο ως ομάδα ακόμα και όταν δεν σκοράρει το βαρύ πυροβολικό της και το απέδειξε και το βράδυ της Παρασκευής (03/03), αφού πήρε μία σπουδαία νίκη με 3-1 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας που την έφερε ξανά, μόνη στην κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πάγωσαν το κοινό της Αλ Νασρ στο 17ο λεπτό με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως ενώ έδειχναν να αρπάζουν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα, το φινάλε βρήκε τους παίκτες της να χάνουν τη γη κάτω από τα πόδια τους.

Στο 90+3' ο Γκαρέμπ έφερε το ματς σε ισορροπία σκοράροντας από κοντά το 1-1, για να έρθει στο 90+12' ο Αλ Φατίλ να εκτελέσει τον αντίπαλο κίπερ με δυνατό σουτ και να κάνει την ολική ανατροπή, με το κερασάκι στην τούρτα να έρχεται στο 90+14', με τον Μαράν να διαμορφώνει το τελικό 3-1 που εκτόξευσε την ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο (βασικός, έπαιξε μέχρι το φινάλε) στην κορυφή του πρωταθλήματος με +2 έναντι της Αλ Ιτιχάντ.