SUPER LEAGUE 2

Αιγάλεω - Εργοτέλης 2-0: Επέστρεψε στις νίκες με Τριμμάτη και Αρναρέλλη

Οι παίκτες του Αιγάλεω πανηγυρίζουν γκολ απέναντι στον Εργοτέλη
Οι παίκτες του Αιγάλεω πανηγυρίζουν γκολ απέναντι στον Εργοτέλη EUROKINISSI SPORTS

Το Αιγάλεω επικράτησε 2-0 του Εργοτέλη στην 32η αγωνιστική του β' ομίλου της Super League 2. Ο Τριμμάτης άνοιξε το σκορ (18') και ο Αρναρέλλης διαμόρφωσε το αποτέλεσμα (48').

Το Αιγάλεω πήρε τη νίκη απέναντι στον Εργοτέλη με σκορ 2-0 και επέστρεψε στα θετκά αποτελέσματα. Το City ανέβηκε στην 7η θέση με 46 πόντους και είναι στο +6 από τους 9ους Κρητικούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με κεφαλιά του Τριμμάτη. Το Αιγάλεω είχε ευκαιρία και για δεύτερο γκολ πριν απ' τη λήξη του α' μέρους. Συγκεκριμένα στο 37' η προσπάθεια του Δημητριάδη κατέληξε στο δοκάρι.

Τελικά, το Αιγάλεω κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 48ο λεπτό με κεφαλιά του Αρναρέλλη. Το 2-0 έμεινε έως το φινάλε του αγώνα.

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Καλύβας, Λάσκαρης, Μπαρμπαρούσης, Δημητριάδης. Αρναρέλλης, Τριμμάτης

Εργοτέλης: Τσέλιος, Σαρρής, Μίκο, Κόλα, Σερβιλάκης, Κατσούρρι, Πέιος, Βουτσάς, Κουτάντος, Αλεξάκης, Κωστανάσιος