ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Άγιαξ - Φέγενορντ: Διεκόπη προσωρινά η αναμέτρηση μετά από ρίψη αντικειμένων και φωτοβολίδων

PRINT SCREEN

Το Άγιαξ - Φέγενορντ διεκόπη προσωρινά με το σκορ στο 0-3 και μετά από ρίψη αντικειμένων και φωτοβολίδων από την πλευρά των γηπεδούχων οπαδών λίγο πριν το ημίχρονο.

Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άγιαξ και τη Φέγενορντ διεκόπη προσωρινά, για σχεδόν 15 λεπτά, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους και μετά από ρίψη αντικειμένων και φωτοβολίδων από πλευράς των φίλων του "Αίαντα".

Η εικόνα από το Άγιαξ - Φέγενορντ που διεκόπη
Η εικόνα από το Άγιαξ - Φέγενορντ που διεκόπη PRINT SCREEN

Η Φέγενορντ έστησε "πάρτι" στο Ολλανδικό ντέρμπι, προηγήθηκε από νωρίς και στο 37' έφτασε στο 0-3. Στο 43' οι οπαδοί του Άγιαξ άρχισαν να πετάνε φωτοβολίδες και αντικείμενα με αποτέλεσμα ο διαιτητής να στείλει τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα αποδυτήρια και να διακόψει το ματς.

Αρκετοί οπαδοί του Άγιαξ άρχισαν να αποχωρούν από τις εξέδρες ενώ στα μάτριξ του γηπέδου υπήρχε η αναγγελία "Το παιχνίδι διεκόπη προσωρινά".