ΑΕΚ - Βόλος: Ανατροπή στο σκορ με υπογραφή Ουάρντα

Ο Ουάρντα πανηγυρίζει το γκολ απέναντι στην ΑΕΚ
Ο Ουάρντα πανηγυρίζει το γκολ απέναντι στην ΑΕΚ EUROKINISSI SPORTS

Η ΑΕΚ όχι μόνο απώλεσε το προβάδισμα που είχε έναντι του Βόλου από το γκολ του Τάνκοβιτς στο 3' αλλά στο 34' έπεσε και θύμα ανατροπής, με τον Αμρ Ουάρντα να νικάει τον Τσιντώτα και να γράφει το 2-1 για τους Θεσσαλούς (VIDEO).

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3' απέναντι στον Βόλο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League Interwetten, με τον Τάνκοβιτς, και έδειχνε πως ήρθε η ώρα για να βάλει τέλος στην κατάρα των 9 τελευταίων σεζόν που την ήθελαν να μην παίρνει το τρίποντο στο τελευταίο της παιχνίδι πριν τα Χριστούγεννα.

Ωστόσο, η εξέλιξη της αναμέτρησης στο πρώτο 45λεπτο ήταν εφιαλτική για την ομάδα του Μάσιμο Καρέρα, πέφτοντας θύμα ανατροπής από τους Θεσσαλούς μέσα σε 20 λεπτά.

Με τη συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα ο Φεράρι έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 34' ήταν η σειρά του Ουάρντα να αναλάβει δράση, με τον Αιγύπτιο φορ να βρίσκεται αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής -μετά από σέντρα του Μπαρτόλο από τα αριστερά- και να νικάει τον Τσιντώτα για το 1-2.