SUPER LEAGUE 2

ΑΕΚ Β' - Χανιά 1-0: Συνέχεια στο σερί με Γιούση η Ένωση

Ο Χρήστος Γιούσης πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε με τη φανέλα της ΑΕΚ Β'
Ο Χρήστος Γιούσης πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε με τη φανέλα της ΑΕΚ Β' INTIME

Η ΑΕΚ Β' νίκησε τα Χανιά με 1-0, χάρη στο γκολ του Χρήστου Γιούση στο 53ο λεπτό και έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η ΑΕΚ υποδέχθηκε τα Χανιά στο "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης" για την έβδομη αγωνιστική της Super League 2, με την Ένωση να επικρατεί με 1-0, χάρη στο τέρμα του αρχηγού της Χρήστου Γιούση. Ο σκόρερ της ΑΕΚ αρχικά συνδυάστηκε ωραία με τον Μουστακόπουλο, εκείνος μοίρασε στον Σταμούλη, που μοίρασε την ασίστ στον Γιούση.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες στις δύο εστίες, δίχως κάποια από τις δύο να καταφέρει να βρει δίχτυα. Στο 15' ένα καλό σουτ του Χριστόπουλου εξουδετερώθηκε από τον Κουτζαβασίλη, ενώ τέσσερα λεπτά μετά η κεφαλιά του Μπαΐροβιτς έπειτα από σέντρα του Βασιλόγιαννη κατέληξε άουτ.

Η Ένωση μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να βρει το χρυσό γκολ της νίκης με τον Γιούση. Μετά το γκολ του αρχηγού της ΑΕΚ, τα Χανιά προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, δίχως όμως αποτέλεσμα. Στα άσχημα για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, ο τραυματισμός του Σταμούλη που αποχώρησε με φορείο.

ΑΕΚ Β': Γκίνης, Λάτσι, Κορνέζος, Σταμούλης (81′ λ.τ Γιαννούτσος), Μιτάι, Μουστακόπουλος, Σαμπανάτζοβιτς, Αμούρ (54′ Παρράς), Γιούσης (81′ Κάτσικας), Ε. Χριστόπουλος (68′ Τζούντα Γκαρσία), Κοσίδης (68′ Ιατρούδης).

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Πατάπης, Ζιούλης, Τσαμούρης (46′ λ.τ Παντεκίδης), Κογιέτε (64′ Καμαρά), Παναγιωτούδης (80′ Βασιλακάκης), Κάρλος, Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Βάρκας, Μπαΐροβιτς.