ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Το χρυσό γκολ του Οζντόεφ, που εκτέλεσε πεσμένος τον Αθανασιάδη στο 89'

Ο ΠΑΟΚ πίεσε για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του ντέρμπι της "OPAP Arena" και την βρήκε ένα λεπτό πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο, με τον πεσμένο Οζντόεφ να νικάει από κοντά τον Αθανασιάδη και να ισοφαρίζει σε 2-2 για τους ασπρόμαυρους.

Η ΑΕΚ πήρε καθαρό προβάδισμα δύο γκολ με τους Γκατσίνοβιτς (30') και Άμραμπατ (49') όμως ο ΠΑΟΚ έκανε αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο ημίωρο και έφτασε στην ισοφάριση.

Ο Ράχμαν Μπάμπα με δυνατό συρτό σουτ στο 62' νίκησε τον Αθανασιάδη και μείωσε σε 2-1 ενώ στο 89ο λεπτό ήρθε η απόλυτη ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League.

Μετά από γέμισμα του Μπάμπα από τα δεξιά, ο Κουλιεράκης πήρε την κεφαιά και ο Οζντόεφ, αν και πεσμένος, κατάφερε να κάνει το πλασέ και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 2-2 που έμεινε μέχρι το φινάλε και κράτησε τον ΠΑΟΚ στην κορυφή.