ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης: Το 1-0 της Ένωσης με σκαστό σουτ του Αραούχο και η αφιέρωση στον Καρβουνίδη

Η αφιέρωση των παικτών στον Καρβουνίδη
Η αφιέρωση των παικτών στον Καρβουνίδη INTIME

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Σέρχιο Αραούχο στο 24ο λεπτό με δυνατό σκαστό σουτ εντός περιοχής. Ο Αργεντινός επιθετικός αφιέρωσε το τέρμα που σημείωσε στον Χρήστο Καρβουνίδη, ο οποίος έχασε τη μητέρα του.

Ο Αραούχο έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στο σκορ στο 24ο λεπτό με υπέροχο σκαστό σουτ. Ο Τσούμπερ εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισε η Ένωση έξω από την περιχοή και ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε.

Στην εξέλιξη της φάσης, έπειτα από γύρισμα του Χατζισαφί και κεφαλιά πάσα του Τσούμπερ, ο Αραούχο βρέθηκε σε θέση βολής και με ένα σκαστό σουτ νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0.

Ο Αργεντινός επιθετικός μετά την επίτευξη του τέρματος ζήτησε μια φανέλα και το αφιέρωσε στον Χρήστο Καρβουνίδη, μέλος του ιατρικού επιτελείο της Ένωσης, ο οποίος θρηνεί την απώλεια της μητέρας του.